Přiznání …

Dnes jdu za vámi, jak se říká, „s kůží na trh“. Protože dnes 17. října jsem si přiznala, že mě v posledních dnech přepadl strach, že jsem sama sebe vystresovala natolik, že jsem si úplně zablokovala kreativitu a tvořivost. Nic se mi nedaří, nic mě nebaví a pomalu a jistě přicházím o klidný spánek.

Moje strachy jsou spojené s otevřením online kurzu Šití, který plánuji, promýšlím a na který sbírám zkušenosti přes dva roky. Pokud nevíte, o čem mluvím, tak vám to trochu přiblížím.

1. září, kdy jsem spouštěla nový web onlineskolasiti.cz jsem udělala veřejný závazek a slíbila, že tento kurz otevřu koncem října. Čím blíže toto datum je, tím víc zamrzá moje tvorba.

Miluji šití a miluji své podnikání, díky kterému mohu to své milované šití šířit mezi ostatní švadlenky. Jenže jsem pouze člověk, i když velmi tvořivý a kreativní „o).

V době, kdy jsem si myslela, že kurz otevřu ještě v tomto roce, jsem velmi přecenila své síly. Nebylo to úmyslné, prostě se to nám tvůrcům často stává.

Ty nápady v hlavě jsou, touha je pustit ven také, jen ta realizace pokulhává …

Jen tak pro představu:

1.září jsem otevřela nový web, který vznikl za pouhý měsíc práce. Samozřejmě, že jsem jej dlouho nosila v hlavě a vše důkladně promyslela.

Hned 1. září, jsem na webináři slíbila otevření online kurzu Aplikace v novém kabátku. Práce na kurzu mi zabrala téměř celé září. Kurz proběhl k maximální spokojenosti všech kurzistek a pod tlakem žádostí o jeho znovuotevření, proběhne letos ještě jednou.

K tomu, jsem slíbila, online kurz Já si tě obléknu, pro vaši inspiraci a zábavu. Kurz je na světě. Spolu se soutěží o velmi hodnotné ceny mi zabral další tři týdny práce.

A to už jsem se pouštěla do realizace online kurzu Škola šití. Možná víte samy, že na 100% nedokážete jet dlouho … mysl i tělo potřebuje pauzu.

Tlačila jsem na sebe a popoháněla se do tvorby kurzu.

O jeho hodnotě a kvalitě nepochybuji ani v nejmenším. Ten kurz je prostě skvělý!

Viděla jsem všechny ty švadlenky, které už letos našijí na vánoce dárky… cítila jsem ohromný závazek k těm, které mi píší, kde že mají kurz zaplatit, že už na něj čekají a jak moc se těší.

Pořád jsem si opakovala, musíš, musíš, musíš … no a asi tušíte, co přišlo. Totální STOP!

Asi to mám nějak geneticky nebo jinak zakódováno. Vždy když cítím nebo slyším, musíš, moje já zařve ANI NÁHODOU! A udělá pravý opak. Dokonce i navzdory mě samotné a mým rozhodnutím.

Přestalo se mi dařit, práce, kterou jsem udělala, stála za nic.

To co bych běžně zvládla za den, jsem dělala i týden. Dostavila se únava a vyčerpání.

 

Dnes jsem bilancovala a našla v sobě sílu přiznat, že kurz letos mezi švadlenky nepustím.

Nemohu to udělat s čistým svědomím, dokončit bych jej stihla, ale bylo by to na úkor jeho kvality a to nedopustím!

 

Přišla jsem na to, že vánoce budou i příští rok a na ně moje švadlenky už dárky ušít zvládnou.

  • Že za sebou chci vidět kvalitně odvedenou práci, tak jak jsem zvyklá.
  • Že není ostuda přiznat si svůj strach, naopak velmi se mi ulevilo a oddechla jsem si.
  • Že kdo bude chtít kurzem projít, tak si na něj počká. Co jsou tři měsíce v toku času? Vždyť to znáte, uběhnou, jako voda.Znám spoustu švadlenek, které mají ve svých skříních rozešité projekty, své kostlivce i několik let!

Dovolila jsem sama sobě, dokončit svůj velký projekt o tři měsíce později, než jsem plánovala.

 

A víte, co se stalo, když jsem učinila toto rozhodnutí?

Stalo se něco úžasného. Opravdu jsem slyšela, jak mi ze srdce spadl veliký kámen. Roztavily se okovy, které poutaly mou kreativitu.

Celý den jsem dělala obyčejné věci, pila kávu na prosluněné terase, vychutnávala si podzimní hřejivé paprsky, kochala se nádhernými barvami podzimu, doprovodila jsem dceru do školy i ze školy pěšky, potom jsem se šla ještě projít navečer. Pak jsem doma uklidila a vyprala tři pračky prádla, vyžehlila koš prádla vypraného v době minulé.

Zdánlivé maličkosti mě nesmírně potěšily a přinesly mi radost, klid a pohodu.

Už zase je vše, jak má být, a já se těším, na první den v Novém roce, kdy začne online kurz Škola šití.

No, a jestli jste na něj čekala, tak věřte, že se vám ty tři měsíce čekání vyplatí!

 

Poučení závěrem.

Pokud se něčeho bojíme, přiznejme si to. Nebojujme s tím strachem, vezměme ho do party, ale nedovolme mu rozhodovat za nás. Bát se je v pořádku, nechat se ovládat strachem není v pořádku.

No a přiznat si svou chybu nebo omyl možná zabolí naše ego, ale nakonec se nám velmi uleví :o).

 

Milé švadlenky kreativitě a tvoření ZDAR!

Doufám, že v dalším článku „ochutnáte“ plody mé kreativity … překlad, že vám tady vložím návod na šití něčeho pro radost.

Renata Pekařová

Jsem lektorka šití a online podnikatelka. Zakladatelka online školy šití www.onlineskolasiti.cz.

Jsem autorka elektronických knih a online kurzů s návody na šití. Šití se věnuji i na svém webu www.renatapekarova.cz.

Prodávám krásné bavlněné látky a potřeby pro šití v internetovém obchodě www.siti-renata.cz. 

Pořádám "živé" kurzy šití. Práce s lidmi mi přináší radost. Šití mě zkrátka doprovází na každém kroku a já se o ně s vámi ráda rozdělím.

 

 

 

Komentáře