Šitý adventní kalendář

Adventní kalendář je speciální druh kalendáře, který má 24 dní. Odpočítáváme na nich dobu adventní, čas od 1 do 24 prosince. Adventní kalendáře mohou mít mnoho podob. Jedna z možností je šitý adventní kalendář. Já sama se šití adventních kalendářů věnuji přes 15 let. Začala jsem je šít pro své děti.

Nezáleží na tom, jaké je právě roční období, osobně si myslím, že každý den je vhodný na to, pustit se do šití adventního kalendáře.

Proč? Vyžaduje si spoustu času, trpělivosti a při šití uvítáte, když vás nebude tlačit čas. Pokud máte více dětí a potřebujete více kalendářů, to vše se násobí.

Pro své děti jsem začala šít začátkem adventu a poprvé si pytlíčky rozvázali někde v polovině. Nevadilo to, protože od toho roku je dodnes plním. Adventní kalendář se u nás zabydlel.

 

Jak si naplánovat šití adventního kalendáře?

Než se pustíte do samotného šití, promyslete si, co od adventního kalendáře očekáváte.

  • Kde ho umístíte?

Bude to na stěně v obýváku, v dětském pokoji? Nemáte místo? … zavěste adventní kalendář na dveře.

  • Jak bude velký?

Uvědomte si, že podle velikosti „základny“ adventního kalendáře, jsou potom velké kapsičky na překvapení. Nejraději šiju velké adventní kalendáře, aby bylo v kapsičkách dostatek místa.

Z mého pohledu největší chyba u šití adventních kalendářů je právě pidi velikost kapsiček, do kterých se vejde tak akorát jeden burák.

  • Kapsičky nebo pytlíčky?

Další téma k přemýšlení je tvar kapsiček. Budou to kapsičky nebo pytlíčky? A zase, jak budou velké? Co do nich budu schovávat? Tady se přimlouvám, aby jste byly kreativní a v kalendářích bylo co nejméně sladkostí. Děti mají cukru už i tak nadbytek, není potřeba je nadměrně zatěžovat.

  • Jakou technikou vytvořím adventní čísla?

Zdánlivě jednoduchá otázka dokáže hezky zamotat hlavu. Můžete si vybrat z několika způsobů tvoření adventních čísel: napište čísla fixem na textil, vyšijte je strojově nebo ručně, vytvořte je pomocí aplikace, kupte je hotové,…

  • Jak bude vypadat?

A teď asi to nejnáročnější … vymyslet, jak bude vypadat. Zvolit hlavní „zdobící“ motiv. Jakým způsobem na „základnu“ přišiju kapsičky/pytlíčky?

  • Už „jen“ poslední detaily:

Vybrat vhodné kombinace látek. Vše propočítat a ušít.

 

Tento adventní kalendář není žádný prcek! Měří 70 x 130 cm. Zdobí ho adventní strom, na kterém jsou kapsičky. Překvapení je schované klopou. Aby to děti měly zábavnější a navíc se ještě procvičily v jemné motorice, klopa se zapíná na knoflík, který je provlečený v knoflíkové dírce.

Líbí se vám a chcete ho ušít?

Video návod se všemi informacemi najdete v Šicím klubu 3 tady >>>

 

EBook Adventní kalendář.

Další 4 návody na šití adventních kalendářů jsem zpracovala v eBooku Adventní kalendář tady >>>

 

Věřím, že vás šití adventních kalendářů zaujalo a že se do něj pustíte. Ať začnete kdykoliv, věřte, že to stojí za to! Získáte tu největší odměnu v podobě dětského úsměvu.

Napište mi, jak se vám šití kalendáře podařilo.

Lektorka šití a online podnikatelka.

Zakladatelka Online školy šití. Autorka online kurzů a elektronických knih.

Ukážu vám tvořivý svět šití.

 

Máte chuť tvořit něco vlastními rukama, ale netušíte, jak začít, pak jste na správném místě.

Zvu vás do hravého online kurzu zdarma: ŠIJU PRO RADOST

Který vás naučí vytvářet malé projekty s lehkostí a jistotou, přinese radost do vašeho šicího světa. Postupy šití jsou zpracovány jako video návody. Máte možnost se zapojit do aktuální výměnné hry pro švadlenky - Swapu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky