časopis Švadlenka

Znáte ten pocit, když vás někdo pochválí?

Pro mě, byla velká pochvala mého šití nabídnutí spolupráce s časopisem Švadlenka.

Kdo nezná Švadlenku, je to jediný patchworkový časopis, který vychází v české republice. Ostatní časopisy s šicí tématikou se do češtiny pouze překládají, mnoho českých autorů v nich nenajdete :).

Ve Švadlence číslo 57 vyšla moje deka pro Rozínku.

Dětské deky tvořím a šiji s láskou. Každá deka je jiná, stejně jako její malý majitel. Deky šiji každému dítku přímo na míru. Podobu dece dávám pomocí aplikací.

Vznik celé deky je kreativní proces, kdy nejdříve potřebuji vědět co nejvíc o dítěti:

  • Jak je staré, podle toho vybírám motivy na látkách a odstíny barev. Jiné barvy budou na dece pro holčičku a jiné pro kluka.
  • Jedna z nejdůležitějších informací, která zásadně ovlivní vzhled deky je, co má dítě rádo. Některé zbožňuje zvířátka, jiné traktory nebo třeba kytičky.
  • Vždy se snažím získat co nejvíce informací, aby byla deka opravdu každému dítku na míru. Šití dek, pro moje děti šlo téměř samo, protože své děti zná každá maminka nejlépe a hned ví, která látka nebo motiv se mu budou líbit nejvíce.
  • Taková pomyslná „třešnička na dortu“, každé dětské deky, bývá jméno dítěte, které na deky našiji pomocí aplikace. Už na první pohled musí být každému jasné, komu ta deka patří. Jméno na dece vyvolává v dětech vlastnické sklony a dává dětem pocit jistoty, že je deka opravdu jen jejich.

Zadní strana deky je místo vhodné na věnování. Maminky, tatínci, babičky a tetičky zde nechávají vzkaz v podobě několika slov, aby si je děti mohly i po letech přečíst.

Deka pro Rozínku

Rozínka je veselá a spokojená dvouletá holčička. Stále něco švitoří, jako malý ptáček. Pořád někde poletuje. Má ráda přírodu a zvířátka. Povahou je něžná princezna.

Její deku jsem ušila ve veselých, ale jemných holčičích barvách. Zdobí ji něžné aplikace ptáčků. Hned na první pohled je každému jasné, že deka patří Rozínce, je to tam přeci jasně napsáno.

 

 

Rozínčina deka je cestovatelka. Vystavovala se ve Fulneku a čeká jí výstava ve Valašském Meziříčí.

Potom už poputuje ke své malé majitelce.

 

 

 

Lektorka šití a online podnikatelka.

Zakladatelka Online školy šití. Autorka online kurzů a elektronických knih.

Ukážu vám tvořivý svět šití.

 

Komentáře
  • Šij polštářky, jako profík

    Začni klidně už dnes. V eBooku 7 x jina, a přece stejně, ti ukážu, jak na ně.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky