Deky z lásky

S Dekami z lásky jsem se poprvé setkala v roce 2012. Byla jsem doma s dětmi a myšlenka celého projektu mě opravdu chytla za srdce.

Mám ráda projekty, které mají srdce.

Těší mne, když vidím, že jsme schopni zapojit se do charitativního projektu jen tak, protože chceme rozdávat radost.

Začínala jsem s šitím bločků do dek s mou milovanou aplikací, šitím polštářků jsem přešla k šití dek. Šití dek pro děti jsem propadla a s láskou se mu věnuji dodnes, pokud čas dovolí …

Jak už asi samy moc dobře víte, šít se naučíte tak, že šít budete.

Díky šití pro Deky z lásky jsem získala bohatou zkušenost a praxi s šitím aplikací, polštářků a dek. Dá se říct, že odměna švadlenek, které pro projekt šijí zdarma je krásný pocit k nezaplacení, že pomáháte a děláte dobrou věc a praxe.

Kdo vlastně jsou Deky z lásky?

Z.s. Deky z lásky šije zdarma deky pro dlouhodobě nemocné a hendikepované děti do 16 let. Sourozencům dětí šijeme polštářky.

Je to charitativní projekt, který spolčuje převážně ženy s velkým srdcem, které se aktivně zapojují do šití a vyšívání. Pomoci může každý i ten, kdo nemůže šít, každý může z.s. Deky z lásky podpořit finančně.

Které dovednosti v Dekách z lásky uplatníte?

  • Šití

Tvoření bloků do dek technikou aplikace, kompletování/ šití dek, šití polštářků, šití drobných dárků pro rodinu dětí, jako jsou třeba podkafíčka, ale také šití drobností k propagaci Dek z lásky.

  • Vyšívání ruční i strojové

Nejčastěji do dek zašíváme bločky vyšité křížkovou výšivkou. Při dodržení daných pravidel, je možné použít i výšivky strojové.

 

Švadlenky, které šijí zdarma a z vlastních materiálů pro Deky z lásky si říkají včeličky. Ze sponzorských darů dostane včelička na požádání materiál. Třeba vatelín do deky nebo látku na záda deky.

Jednou za čas máme „včeličkování“ ve Vlašimi. Dá se říct, že tady je základna Dek z lásky, protože tu bydlí jejich zakladatelka a předsedkyně z.s. Dagmar Hulmáková.

Na včeličkování 20.-21.října 2018 jsme pro vás natočily povídání o Dekách z lásky.

 

PODÍVEJTE SE NA POVÍDÁNÍ O DEKÁCH Z LÁSKY:

Protože jsou Deky z lásky neziskový spolek, je jejich fungování závislé na sponzorských darech.

Každý může poslat finanční dar na:

Účet Dek z lásky u Komerční banky č.107-9646500267/0100

 

Ze sponzorských darů se hradí:

  • Materiál na šití dek a polštářků.
  • Poštovné
  • Platby za web a jiné spojené s organizací z.s..

 

Zaujaly vás?

Více se dozvíte na www.dekyzlasky.cz tady >>>

 

Pokud jste nenašla zalíbení v šití dek a polštářků, můžete zkusit třeba tvoření adventního kalendáře z kterého budou mít radost především děti.

Jak na to, se naučíte v Šicím klubu číslo 3.

Nezáleží na tom, jaké je právě roční období, osobně si myslím, že každý den je vhodný na to, pustit se do šití adventního kalendáře. Šité adventní kalendáře jsou velmi zajímavé projekty a mají své charakteristické prvky. Zajímají vás také?

Adventní kalendář, který jsem pro vás naplánovala má 24 kapsiček, které se zavírají klopou. Jako zapínání jsem záměrně zvolila knoflíkovou dírku a knoflík, aby si děti procvičily jemnou motoriku prstíků.

Kapsičky jsem na strom ušila ve třech velikostech.

V pracovním listu máte druhou variantu šití tohoto adventního kalendáře s jednou velikostí kapsiček.

Šití kalendáře si vyžádá pozornost a čas. Už jen ušít 24 kapsiček je zkouška vaší trpělivosti a vytrvalosti. Rozhodně se tím, ale nenechte odradit!

Více informací o Šicím klubu >>>

 

Lektorka šití a online podnikatelka.

Zakladatelka Online školy šití. Autorka online kurzů a elektronických knih.

Ukážu vám tvořivý svět šití.

 

Máte chuť tvořit něco vlastními rukama, ale netušíte, jak začít, pak jste na správném místě.

Zvu vás do hravého online kurzu zdarma: ŠIJU PRO RADOST

Který vás naučí vytvářet malé projekty s lehkostí a jistotou, přinese radost do vašeho šicího světa. Postupy šití jsou zpracovány jako video návody. Máte možnost se zapojit do aktuální výměnné hry pro švadlenky - Swapu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky