Renata Pekařová

Jsem lektorka šití a online podnikatelka. Zakladatelka online školy šití www.onlineskolasiti.cz.

Jsem autorka elektronických knih a online kurzů s návody na šití. Šití se věnuji i na svém webu www.renatapekarova.cz.

Prodávám krásné bavlněné látky a potřeby pro šití v internetovém obchodě www.siti-renata.cz. 

Pořádám "živé" kurzy šití. Práce s lidmi mi přináší radost. Šití mě zkrátka doprovází na každém kroku a já se o ně s vámi ráda rozdělím.

 

 

 

Jsem šťastná a spokojená. Mám ráda svou práci. Dává mi svobodu a možnost realizovat se. Miluji látky, zvuk šicího stroje a ten skvělý pocit, když něco nového vzniká pod mými rukami. Mám radost z každé dokončené deky, polštáře, kabelky … no prostě z každého došitého výrobku.

 Potkávám nové a zajímavé lidi. Jsem společenská a práce s lidmi mě velmi baví.

 Ještě nedávno bylo vše jinak.

Věřím, že jehlu a nit mi vložily sudičky do kolébky :o) Už od útlého dětství si pamatuji, že šití bylo moje vysněné zaměstnání. Netuším, kde jsem k této myšlence přišla. V rodině nikdo nešil. Šicí stroj jsme sice měli, aby si tatínek mohl látat montérky „o) Ano tatínek, maminka u šicího stroje nikdy neseděla. Vrchol krejčoviny v naší rodině byl, když si tatínek ušil ze závěsu košili.

 Názor jsem nezměnila ani při výběru školy. Vyučila jsem se jako dámská krejčová. V té době velmi žádaná škola. Byly nám vštěpovány základy krejčoviny, přesné a kvalitní práce. Z těchto základů těžím dodnes. 

Šití mě od té doby provází životem.

 Brzy jsem začala toužit po šití za hranicemi oblečení.

  Lákalo mě šití dek, polštářů, kabelek a jiných drobností jak praktických, tak pro zútulnění domova.

To nás, ale ve škole nenaučili. Začala jsem pátrat po šicích postupech, technikách a návodech. Informace jsem sbírala pomalu, za to s velkým nadšením. Kvalitní knihy s touto tématikou ještě nebyly dostupné. I dnes čerpáme inspiraci převážně ze zahraničních knih. I když první knihy se objevují už i u nás v češtině.

 Toto šití mě pohltilo.

 V té době jsem byla doma s dětmi na mateřské „dovolené“. Šila jsem v každé volné chvíli, především v noci, kdy děti spaly, a já jsem měla na šití klid.

Využila jsem příležitost.

Cestu k novým možnostem v šití mi ukázala žena plná odhodlání a ideálů. Velmi mě to ovlivnilo. Byla první lektorkou šití, kterou jsem potkala. Ukázala mi cestu, po které jsem chtěla jít. 

 

Postupem času se můj osobní seznam pokořených poprvé prodlužoval:

  • první ušitá kabelka
  • první patchworkové pokusy
  • první ušitá hračka pro děti
  • … a moje nová vášeň
    první ušitá deka

Dobře znám tu radost a hrdost sama na sebe, že jsem to zase dokázala. 

Podporuji a jsem členkou zapsaného spolku  deky z lásky. Je to má srdeční záležitost. Šitím dek do tohoto projektu jsem nasbírala cenné zkušenosti. V šití, tak jako jinde, platí, že čím víc šiješ, tím víc se zdokonaluješ. A vůbec jako maminka dvou skvělých dětí se velmi ráda věnuji šití právě pro děti.

Také moje rodina dostala své šité deky. Postupně přibýval o deky zájem okolí. K dnešnímu dni jsem ušila přes čtyřicet dek.

Rozhodla jsem se, že chci pomáhat a ukazovat cestu v šití švadlenkám.

Díky šití jsem potkala spoustu úžasných žen, které šijí fantasticky a mají zlaté srdce. Potkávám, ale také ženy, které šít chtějí, ale netuší jak na to. Motají se v začarovaném kruhu jako kdysi já. Právě pro ně jsem začala organizovat kurzy šití, a elektronické knihy s postupy šití.

titulka-3d-7xjinaka-prece-stejne-s-fial-bokem_-226x300titulka 3D nové foto soutěž titulka-3d-sijeme-pro-radost-226x300pokojicek-titulka-3d-208x300 titulka-deka-s-jednorozcem-3d-238x300 titulka-dzl-3d-1-226x300

 

Prošila jsem se od začátečníka k lektorce 🙂

Šití je dnes mým milovaným zaměstnáním.  

Splnila jsem si dávný sen a mám eshop s látkami a potřebami k šití. Hurááá už nikdy mi látky nedojdou! Nebojte se, s radostí se o ně s Vámi rozdělím 🙂

Mám ráda, když se pořád něco děje. Neustále vymýšlím nové projekty.

Díky šití se neustále vzdělávám a překonávám další a další svá poprvé 🙂

 

Děkuji za návštěvu na mém webu. 

Ráda se stanu průvodcem tvých šicích poprvé  ...