O šití v České televizi

Mám velkou radost, že se  o šití zajímá čím dál více žen. Díky tomu jsem dostala pozvání do pořadu Sama doma, kde jsme si o šití povídaly.

Byl to pro mě velice zajímavý zážitek a jestli vás zajímá, jak takové natáčení v Sama doma probíhá, čtěte dál.

Pozvání pro mě osobně znamenalo velkou výzvu a moc jsem si jej užila. Díky tomu, že přes rok natáčím video návody a na kameru jsem vlastně zvyklá, se nervozita nedostavila.

V úterý 9. 10. 2018 jste mohli vidět mě a moje šití v České televizi v pořadu Sama doma.

Záznam vysílání >>>

Do Prahy jsem cestovala vlakem a šití, které se mi vešlo do kufru, jsem přivezla s sebou. Moc šitých výrobků doma nemám, protože nešiju na sklad. Většinou ihned po ušití výrobek opouští mou dílnu a odchází k majiteli. Co jsem doma „posbírala“ byly výrobky, které jsem šila ve video návodech zdarma nebo online kurzech.

Po příjezdu do Prahy jsem se metrem a autobusem dopravila na Kavčí hory. Na recepci jsem si vyzvedla kartičku pro návštěvy ČT a podle navigace jsem přišla k produkční, tady na mě čekala k podpisu smlouva.

Potom jsem byla navigována do maskérny. Paní maskérka, mi namalovala hezký obličej a natupírovala vlasy. To je pohodička, když o vás někdo hezky pečuje. Stačí zavřít oči, potom je otevřete a jste krásně nalíčená :).

Z maskérny mě navigovali do vysílacího studia pořadu Sama doma.

Tady se mi moc líbilo.

Studio, plný strop osvětlení, profesionální kamery … těším se, až si jednou takové profesionální studio zařídím!

Tady se mě hned ujali příjemní zaměstnanci ČT. Vyložila jsem kufr, ukázali mi, kde budu sedět a naaranžovali moje šité věci. Moderátorka se mnou v rychlosti projela „povídací“ téma. Přiznala se, že o šití neví vůbec nic, ale že se jí moc líbí. Nejvíc se jí líbil medvěd z online kurzu Škola šití.

Sledovat celou přípravu natáčení mi připadalo stejně zajímavé, jako sledovat koncert. Všichni byli sehraní a parádně jim to klapalo.

Každý z nás hostů dostal instrukce, kdy bude na řadě. Mohli jsme zůstat ve studiu a sledovat živé vysílání, nebo odejít na chodbu a dát si třeba kafe.

Já jsem zůstala a velmi mě bavilo sledovat celý proces.

Když přišla řada na mě, „namontovali“ mi mikrofon a dali pokyn k zasednutí do křesílka.

Čekala jsem, kdy teda začnu být nervozní, ale celé se mi to zdálo tak příjemné a přirozené, že se nervozita nedostavila. Z otázek, které jsem předem dostala, padla hned v úvodu jedna, jinak to byl improvizovaný rozhovor, který proběhl velice rychle. Věřím, že co mělo být řečeno v něm zaznělo.

Velmi mě překvapila, ale potěšila povzbuzující odezva lidí na facebooku.

Děkuji za vaši podporu ♥

Protože čtete tento článek, asi je šití i váš koníček. Jak vidíte, nikdy nevíte, kam až vás dovede. Moje cesta je díky šití velmi zajímavá. Možná také proto, že se nebojím přijímat výzvy.

Díky šití podnikám, natáčím video návody podle kterých šijí tisíce švadlenek a potkávám zajímavé a inspirativní lidi.

Pokud máte chuť vyzkoušet, kam šicí výzvy zavedou vás, zvu vás do online magazínu Šicí klub. Kde se můžete těšit každý měsíc na šicí výzvu v podobě zajímavého projektu.

Třeba v čísle 2. najdete Polštářek s patchworkovým vzorem.

Při prvním pohledu na něj, možná neuvěříte, že jej zvládnete a to docela snadno, ušít i vy.

Potkáme se spolu u šití v Šicím klubu?

VÍCE O ŠICÍM KLUBU >>>

 

Lektorka šití a online podnikatelka.

Zakladatelka Online školy šití. Autorka online kurzů a elektronických knih.

Ukážu vám tvořivý svět šití.

 

Máte chuť tvořit něco vlastními rukama, ale netušíte, jak začít, pak jste na správném místě.

Zvu vás do hravého online kurzu zdarma: ŠIJU PRO RADOST

Který vás naučí vytvářet malé projekty s lehkostí a jistotou, přinese radost do vašeho šicího světa. Postupy šití jsou zpracovány jako video návody. Máte možnost se zapojit do aktuální výměnné hry pro švadlenky - Swapu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky