S šitím na cestách: Mallorca

K moři za teplem jsme se s dětmi těšili už od ledna. Letos byl rozhodovací proces velmi pestrý a rychle se střídající. Shrnula bych to asi v těchto základních bodech:

 • V zimních měsících jsme se dívali na dovolené v zemích, kde je teplo.
 • Chtěli jsme někam, kde jsme ještě nebyli. Itálie, Španělsko?
 • Že by zase Chorvatsko? Neměla jsem chuť a náladu na vybírání dovolené a zjišťování aktuálních informací.
 • Vyhrála lenivost sledovat aktuální COVID nařízení. Odjeli jsme s cestovkou, která vše zjistila za nás a vodila nás za ručičku :).

Naše letošní volba je Španělsko, Baleárské ostrovy, Mallorca, Allsun Hotel Mariant Park

S cestovní kanceláří CK FISCHER jsem už nějakou chvíli necestovali. Zapomněla jsem, jak pohodlné a bezstarostné to je. Prostě si jen vyberete kdy, odkud a kam a oni vše vyřídí za vás. Dovolenou jsem vybírala doma na PC. Zasedla rodinná rada v sestavě já, syn a dcera. Určili jsem si co od dovolené chceme: Hezký hotel rodinného tipu (to je na Mallorce trochu problém, jsou tu samé mnohopatrové budovy) all inclusive s bazénem a pláží co nejblíž. Díky tomu jsme nabídku hodně rychle protřídili.

Pokud čtete, včas se dozvíte, co a jak budete na cestu a zpět potřebovat. Všeobecně se ví, že čteme čím dál méně,(vás se to netýká, protože jste dočetla až sem) Na letišti a hotelu jsem zjistila, že i přes podrobné informace pár lidí přišlo nepřipravených a chaoticky sháněli vše potřebné u terminálu. Obdivuji trpělivost delegátek, které vše s klidem „hasily“ na místě.

Aktuální informace vstupu a pobytu najdete tady >>>

Na Mallorce jsme byli poprvé, rozhodně ne naposled!

Mallorca na nás udělala skvělý dojem. Dovolenou jsme si velmi užili. Naše představa ideální dovolené je, lenošení na pláži, u bazénu v hezkém hotelu s chutným a pestrým jídlem. Moje představa je mít tam své dvě děti. Asi poslední 3 roky si říkám, že už je to možná naposled, kdy se mnou chtějí jet. Rostou a osamostatňují se. Dovolenou si vždy maximálně užíváme společně. Letos to bylo velmi intenzivní, protože jsme bydleli v jednom pokoji.

Objevila jsem tu jednu z nejkrásnějších písečných pláží s pozvolným vstupem do hloubky moře. Voda byla čistá a velmi příjemná. Větší vlny byly jen první den.

Miluju procházky po pláži je to velmi uklidňující a inspirující. Když mi vlnky šplouchají na nohy, cítím velký klid a v hlavě se samo od sebe uklízí a rodí se v ní nové nápady. 

V každé zemi je vždy zajímavé poznat mentalitu lidí, jejich kulturu a způsob života. Vždy mně baví „šmejdit“ po krámcích a objevovat místní poklady.

Z dovolené do Online školy šití.

Na dovolenou jsem cestovala s dvěma projekty 4 řady Šicího klubu:

 • Speciálem malou, nejen letní taštičkou, která má dvě zipové kapsy a přihrádku uprostřed, třeba na mobil.
 • Prvním číslem 4 řady (číslem 37) batohem, který jsem na počest naší skvělé dovolené pojmenovala Mallorca. V názvu se nachází skrytá symbolika, batoh je totiž také skvělý.

Projekty jsem testovala „v terénu“. Oba se mi dobře nosily a osvědčily.

Malá taštička vznikla na přání vás švadlenek. Batoh jsem ušila, protože je to projekt, který vás zajímá a protože jsem jej na dovolenou potřebovala. Takto vlastně přichází inspirace na všechny projekty, které pro vás tvořím. Jsou to věci, které používáme nešijeme do šuplíku nebo na poličku, aby se na ně prášilo.

 

Doufám, že jste si dovolenou a sluníčko užily i vy a že už se nemůžete dočkat, až se zase vrátíte k šicímu stroji. Já se určitě dočkat nemůžu, odpočinula jsem si a mám hlavu plnou nových nápadů. Mrkněte na stránku Šicího klubu a napište mi, jak se vám líbí, co byste v něm ještě chtěla najít.

Šicí klub 37-48 je tady >>>

 

Lektorka šití a online podnikatelka.

Zakladatelka Online školy šití. Autorka online kurzů a elektronických knih.

Ukážu vám tvořivý svět šití.

 

Je plný zajímavých projektů, do kterých ráda střihnete. Jejich šití vás bude inspirovat, motivovat a bavit! Naučíte se fígle a vychytávky, zrychlíte postup šití a kvalita zůstane. Získejte video návody a přesné postupy k exkluzivním šicím projektům, ty najdete jen v Šicím klubu.

Komentáře
 1. Marika napsal:

  Super 🙂 Závidím

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky