Snadné vaření s Thermomixem

Jako žena, ve svém životě zastávám několik rolí. Jedna z nich je kuchařka a hospodyně. Vařím od doby, kam sahá moje paměť. Jako nejstarší z 4 dětí jsem doma mamince s vařením musela pomáhat. Vlastní domácnost vedu od 19 let a to už nějaký ten pátek bude. No a když jsme u těch čísel, 18 let mám děti a to se role hospodyně a kuchařky výrazně posílila, však to znáte.

18 let vařím téměř každý den a letos už jsem toho měla opravdu dost!

Vaření mi začalo zabírat čas, který jsem raději chtěla věnovat rodině a nebo práci.

Vzhledem k tomu, že každé dítě jí něco jiného, běžně vařím dva obědy. Inspirace na pestré menu se už dávno vytratila.

Když něco děláme, protože musíte, radost z té činnosti se rychle vytratí a zbude jen hořká příchuť povinnosti a to já moc nerada.

Přistihla jsem se, že vaření začínám nesnášet a velmi mně obtěžuje. Protože jsem zvyklá v podnikání řešit různé záludné situace, udělala jsem to stejně. Zamyslela jsem se nad tím, co můžu udělat, aby se to změnilo.

Když hledáte, tak najdete.

Já to tak rozhodně mám. Už několikrát jsem našla něco o čem jsem třeba ani nevěděla, že to je.

Vzpomněla jsem si na kamarádku Terezu a její příspěvek na facebooku o hrnci, který ji usnadňuje vaření. Tereza je podnikatelka a je na tom s časem asi ještě vytíženěji než já. Navíc ji věřím a mám ji ráda. Příspěvek jsem dohledala, byl starý 3 roky. Hned jsem Terce napsala, jestli je ten hrnec stále tak skvělý nebo jestli se na něj už dávno práší v komoře, jak už to tak někdy u různých kuchyňských pomocníků bývá.

Terezka mi řekla, že hrnec je stále skvělý a proto má už dva. Jeden doma a druhý na chalupě. Rovnou mi dala kontakt na paní Ivanku, která mi hrnec může prodat.

Nevěděla jsem, co všechno umí, ale věděla jsem, že ho určitě musím mít.

Kontaktovala jsem paní Ivu do Hradce Králové a domluvily jsme se na VIP vaření, protože z Nového Hrozenkova do Hradce je to přece jen nějaká dálka.

K Ivě jsme jely s Marťou a udělaly jsme si hezký výlet vlakem. Iva nás vyzvedla na nádraží a dovezla k sobě domů.

Když jsem poprvé viděla Thermomix, měla jsem pocit, že jsem v pohádce Hrnečku vař.

Chvíli jsem nemohla uvěřit, že něco tak skvělého existuje. Potom jsem si řekla, že je skvělé, že někoho napadlo vymyslet chytrý hrnec, který umí „sám“ vařit kvalitní a dobré jídlo.

Nejlépe se seznamujete přímo u vaření.

Nestačila jsem se divit, když Iva v jednom hrnci bez použití dalších spotřebičů, teda kromě trouby, připravila:

 • Pomerančový nápoj. Moc dobrý a osvěžující.
 • Bagety. Sám udělala během chvíle těsto a krok za krokem navigoval Ivu co má s těstem udělat, dokonce, kdy zapnout troubu a na kolik stupňů.
 • Majonézu. Moje rodina má mlsný jazýček a je zvyklá na jeden druh majonézy. Byla jsem velmi mile překvapena, že ta domácí chutná téměř stejně a možná i lépe. Navíc cena domácí majonézy je pár korun.
 • Salát Coleslaw.  Stačí očištěná zelenina nakrájená na menší kusy a salát je raz dva hotový a přitom je ták dobrý.
 • Řeckou ledovou kávu- Frappé. Ledové osvěžení v horkém dnu se vždy hodí. To, jak umí Thermomix sekat let musí udělat dojem na každého.
 • Kuře a la svíčková s knedlíkem. To nejlepší nakonec. Svíčková s masem a knedlíkem do hodiny v jednom hrnci! To mi spadla brada. Vše chutné, ale ten nadýchaný knedlík … když si představím, jak vypadaly pokusy o knedlík, který jsem kdysi v kuchyni podnikla … a teď budu moci udělat snadno nadýchaný, chutný knedlík kdykoliv se mi zachce. To byla asi poslední tečka v mém rozhodování!
 • Jahodová zmrzlina. Osvěžující pochoutka z mražených jahod.

 

Po vaření bylo v kuchyni uklizeno. Doma, když uvařím, nastupuju druhou směnu a to úklid kuchyně a nádobí, které jsem použila. Hrnec většinou vařil sám, my jsme měly dost času na příjemné povídání. Celkem jsme u Ivy byly asi 3 hodiny. Nejen, že vše uvařila, povídaly jsme, ale ještě jsme to všechno snědly a dostaly jedlý dárek s sebou domů.

Proč jsem si Thermomix koupila:

 • Vaří kvalitní, čerstvé jídlo z potravin, které do něj dám.
 • Bohatá inspirace s asistencí cookidoo má téměř 3000 českých receptů a mnohonásobně více celosvětových.
 • Uvařím doma „masožravci“ i vegetariánovi.
 • Šetří čas. Během vaření mám čas na cokoliv jiného, hrnec mně nepotřebuje. Až má uvařeno, zavolá, můžu být kdekoliv v domě nebo pít kafe na terase.
 • Šetří peníze. Spočítala jsem si, že měsíčně s Thermomixem ušetřím za nákup jídla tím, že si ho prostě udělám doma a to mně vyjde o dost levněji.

Thermomix je investice, která se mi vyplatí.

Navíc vrátil do mojí kuchyně lásku a nadšení k vaření a to je k nezaplacení. Rodina je nadšená, protože denně objevuju nové a nové recepty a oni jsou nadšení degustátoři.

Protože jsem zvyklá, dělit se s ženami o to, co mi funguje v šicí dílně, řekla jsem si, že se s vámi můžu rozdělit i o to, co mi funguje v kuchyni.

Spouštěč byla reakce mého okolí a každého, kdo se o Thermomixu dozvěděl, všichni ho chtějí a zajímá je co ještě umí.

Protože podnikám a mám ráda nové výzvy, pomůžu vám, aby byl Thermomix král i vaší kuchyně.

Sledujte Snadné vaření s THERMOMIXEM na:

Napište mi, zaujal vás? Chcete video návody na vaření s thermomixem?

Renata@renatapekarova.cz

Lektorka šití a online podnikatelka.

Zakladatelka Online školy šití. Autorka online kurzů a elektronických knih.

Ukážu vám tvořivý svět šití.

 

Máte chuť tvořit něco vlastními rukama, ale netušíte, jak začít, pak jste na správném místě.

Zvu vás do hravého online kurzu zdarma: ŠIJU PRO RADOST

Který vás naučí vytvářet malé projekty s lehkostí a jistotou, přinese radost do vašeho šicího světa. Postupy šití jsou zpracovány jako video návody. Máte možnost se zapojit do aktuální výměnné hry pro švadlenky - Swapu.

Komentáře
 1. Zdenka napsal:

  Zdravím p.Renatko, určitě Vás bude Thermomix bavit já už mám třetí (dva předchůdce) a všichny sloužily na výbornou. Já už bych bez něho nebyla – je každodenní pomocník.
  Pčeji pohodové vaření a ať Vám dobře slouží.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky