Umět šít je paráda!

Praktické výhody šití

Umět vzít jehlu do ruky nebo šlápnout na pedál šicího stroje je velmi praktické pro každou ženu, která má vlastní domácnost. Ušít, upravit nebo zkrátit, tomu říkám šicí minimum.

Díky tomu, že umíte šít si můžete domácnost obléci do designu, který se vám líbí, a který nakoupíte v metráži a sama si ušijete. V metráži je výběr daleko větší. Nemusíte spoléhat na ušité výrobky, které koupíte a přizpůsobit se nabídce a rozměrům.

Pořád ještě nevíte co, konkrétně tím myslím?

Tak třeba, chci si zútulnit jídelnu a obývák. Ušiju závěsy, ubrus, prostírání, k tomu sladím polštářky na gauči. Vše ušiju v kombinaci látek a barev, které se nám domů hodí k dalšímu vybavení, a které se nám líbí. Rozměry přizpůsobím našemu oknu, stolu a polštářkům.

Šití oblečení

Proč vůbec dnes šít oblečení? Častokrát jej v obchodech koupíme za cenu materiálu. Pokud máte atypickou postavu nebo rády nosíte oblečení, které jen tak běžně nekoupíte, ušít si oblečení sama sobě na míru je jasná volba! No a když už budete vědět, jak na to a zjistíte, jak parádní je nosit oblečení šité sobě na míru, budete si šít čím dál víc.

Šití pro děti

Každá žena, které má děti, to jistě zná. Když ty malé miminka jednou držíme v náruči, probudí se v nás touha, hýčkat je a dopřát jim jen to nejlepší.

Co může být pro děti lepší, než mateřská láska? Ta se dá vyjádřit i tak, že své děti zašijeme do bavlnky.

S láskou jim obšijeme dětské pokojíčky, ušijeme mazlíky, tulítka nebo oblečení.

Navíc, děti uvidí tvořit svou spokojenou maminku a mohou být pyšné na to, co jim ušila.

Už jste slyšela z úst svého dítka chlubící větu, která pohladí?

“ To mi ušila maminka“.

Nepraktické, ale neméně důležité výhody šití

Nejsou praktické, ale to neznamená, že nejsou důležité!

Můžeme si ušít cokoliv se nám líbí. V barvách a designu, který nám vyhovuje a cítíme se v něm dobře. Šití nám dává křídla.

Můžeme si třeba ušít kabelku, k ní sladit peněženku, diář, vizitkovník, nákupní tašku a tak dále. Takovou sadu nemusíme vlastnit jednu, ale třeba rovnou několik!

V šití můžeme pokračovat dál … doplňte svou jedinečnou šitou sadou jednoduchou sukní nebo sáčkem a uvidíte, jak bude okolí zírat, ale hlavně, jak dobře se se svými šitými věcmi budete cítit vy sama.

Nebo viděla jste někde něco ušitého, třeba polštářek, moc se vám líbil a chcete jej také? Pro švadlenku, žádný problém! Stačí nakoupit vhodné látky a jde se šít.

Šití šetří (nejen) peníze

Díky šití můžete dát mnoha věcem, které už zdánlivě dosloužily druhou šanci. Buď je opravit nebo látky recyklovat a použít na šití něčeho jiného.

Díky tomu šetříte rodinný rozpočet a přírodu.

Nejednou jsem donutila vyrůst oblečení svých dětí. Stačilo nadšít délky tepláčků, kalhot, rukávů a triček. Rozstříhat a sešít dvě trička a raz dva je na světě pohodlná noční košile.

Zase si pojďme ukázat konkrétní příklad.

Třeba máte doma sedačku, které má flekatý potah a ať děláte, co děláte, fleky nejdu odstranit. Jistě se shodneme na tom, že pořizovací cena sedačky není zrovna nízká. Švadlenka si umí poradit, obleče sedačku a ta je zase jako nová!

MŮJ TIP:

Oblečte sedačku do teplákoviny. Je to netradiční materiál na potah sedačky, ale když je teplákovina pohodlná nám, proč by nemohla být pohodlná naší sedačce?

Teplákovina je dostatečně pevná, přitom pružná a přizpůsobivá. To všechno jsou vlastnosti, které vaše sedačka ocení.

 • Na sedací části stačí ušít obdélníky po obvodu s tunelem na gumu. Ty se na sedací části natáhnou jako prostěradlo.
 • Na opěrné polštáře ušijte povlaky se zapínáním na zip.

Díky tomu, je oblečení sedačky nejen pohodlné, ale i praktické-prací. Navíc si můžete potahů ušít několik a měnit design sedačky podle ročního období nebo nálady.

Ušít na sedačku jednoduché povlaky na polštářky je hračka i pro začínající švadlenku. Když se nad tím trošku zamyslíte, zjistíte, že podle stejného návodu, můžete ušít povlaky na opěrné polštáře sedačky z teplákoviny.

FOTO NÁVOD NA ŠITÍ JEDNODUCHÉHO POVLAKU NA POLŠTÁŘKY >>>

 

Šitím můžete ušetřit ještě jinak.

Když jsem byla doma s dětmi na „mateřské dovolené“ a převracela v ruce každou korunu, mnoho let jsem v naší velké rodině rozdávala šité dárky. Peníze jsem zaplatila jen za materiál a jeho hodnotu jsem několikanásobně zhodnotila ušitím výrobku, obdarovanému na míru.

Spokojené potom byly obě strany. Já jsem moc neutratila, šití dárku jsem si užila a obdarovaný se radoval z toho, co jsem mu vytvořila. Dodnes jsem přesvědčená, že vyráběné dárky mají mnohonásobně větší hodnotu, než ty kupované.

Šití umí vyčistit hlavu

Jako poslední tip jsem uvedla, pro mě ten nejdůležitější. Každý den řešíme spoustu věcí, stres se na nás valí z každé strany. Pořád někde spěcháme a nestíháme. Pokud se nenaučíme relaxovat, odnese to naše zdraví.

Nevím, jak to funguje u vás, ale pro mně je šití spolehlivý lék na „vyčištění“ hlavy. Dveřmi do šicí dílny vstupuju do světa, do kterého každodenní starosti mají vstup zakázány! Tím, že začínám tvořit-šít, přepínám hlavu do režimu tvoření a ta sama od sebe zapomíná na svět před dveřmi šicí dílny. Soustředím se na to, co chci šít. Přemýšlím, jak to udělám, jaké látky a materiály použiju a celý proces mě tak pohltí, že hlava nemá prostor na jiné myšlenky. Navíc si od nich čas od času ráda odpočine.

Šití je parádní relax pro každého. Hlavně ženy, které ve svém zaměstnání musí hodně používat hlavu, šicí relax uvítají a nejen ony. Řekněte mi, kdo by si nepřál čas od času „vypnout“, jen tak tvořit a na nic okolo sebe nemyslet?

Chcete i vy umět šít a užít si všech benefitů s šitím spojených?

Sama šiju přes dvacet let. Za tu dobu jsem si vytvořila funkční postupy šití, které mi skvěle slouží.

Jejich princip se zakládá na precizních znalostech, které jsem získala ve škole, jako dámská krejčová. Ale postupem let jsem je zjednodušila tak, aby neutrpěla kvalita a hotovo bylo za chvíli.

Za pět let, kdy učím profesionálně šití, mi desítky švadlenek potvrdily, že tyto postupy pomohly švadlenkám všech úrovní. Dokonce i těm, které šijí léta.

Vím, že šít se naučí každý, stačí jen chtít!

Učit se šít nebylo nikdy tak jednoduché, jako dnes! Je to možné i z pohodlí vašeho domova. Nemusíte nikde dojíždět a převážet hromadu šicího vybavení. Stačí vám k tomu internet a web onlineskolasiti.cz

Tady pro vás tvořím šicí video návody, podle kterých se učíte a zdokonalujete to, co už umíte.

 • Je ZDARMA.
 • Říkám mu také test sympatie. Můžete si v něm vyzkoušet, jestli si spolu sedneme. Dává vám smysl to co říkám, jsou pro vás moje video návody přínosem?
 • Vyzkoušíte si, jak online kurz funguje.
 • HLAVNĚ naučíte se šít obaly-kabátky na knihy, diáře, zápisníky a další knihovité projekty.

Jedinečný online kurz Škola šití, ve kterém za 8 týdnů získáte kvalitní, základy šití.

 • Kurz jsem poskládala tak, aby vás bavil.
 • Učíte se, ani o tom nevíte.
 • Přitom si můžete ušít přes 21 praktických i estetických projektů.
 • Důležité je, že do kurzu vám zůstává přístup napořád!

I vy můžete být profík!


Obdivujete šití ozdobené aplikací a říkáte si, že byste to také chtěla umět?

Právě pro vás jsem vytvořila svůj první online kurz šití APLIKACE.

 • Tvoření aplikací není složité. Stačí znát pár základních pravidel. Aplikace se naučíte asi tvořit i sama, já jsem se to sama naučila, ale trvalo mi to asi 16 let.
 • To, co umím vás naučím za pouhých 8 dní!
 • Potom už budete zdobit své polštářky, kabelky, taštičky a jiné projekty vlastní aplikací.
 • Přístup vám zůstává napořád.

Online magazín Šicí klub je vlastně také online kurz. Jen je „roztáhlý“ na celý rok.

 • Co 30 dnů se vám otevře jedno číslo. Najdete v něm exkluzivní video návod, který jinde nezveřejním. A další zajímavé informace.
 • I s Šicím klubem se učíte šít. S každým ušitým projektem se vaše šicí dovednosti posouvají dál.
 • Můžete si koupit roční nebo pololetní předplatné.
 • Přístup vám zůstává napořád.
Lektorka šití a online podnikatelka.

Zakladatelka Online školy šití. Autorka online kurzů a elektronických knih.

Ukážu vám tvořivý svět šití.

 

Máte chuť tvořit něco vlastními rukama, ale netušíte, jak začít, pak jste na správném místě.

Zvu vás do hravého online kurzu zdarma: ŠIJU PRO RADOST

Který vás naučí vytvářet malé projekty s lehkostí a jistotou, přinese radost do vašeho šicího světa. Postupy šití jsou zpracovány jako video návody. Máte možnost se zapojit do aktuální výměnné hry pro švadlenky - Swapu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky