Zázrak jménem PILOT

U šití dříve nebo později potřebujete dělat značky na látku. Poznačit si, kde začínám, nebo končím šít. Do kterých míst umístit aplikaci, zip nebo třeba poutko. Samozřejmě nakreslit si tvar, který chceme z látky vystřihnout.

Značkovač je u šití nepostradatelný. Je to takový náš nenápadný pomocník.

x111

Krejčovské křídy

Mnoho let jsem si lámala hlavu čím tu značky udělat? Zakázková krejčová používá krejčovské křídy na textil.

x2

Jsou dostupné v mnoha barevných odstínech. Nejpoužívanější je bílá křída. Lze docela snadno značku odstranit – vyprášit. Přes to, raději neznačkujte na lícové straně. Někdy jí odstraní až vyprání.

Barevné křídy se odstraňují z látky hůře.

Na bílé látce není bílá křída vidět a barevnou s ní odstraňujete jen s velkým úsilím.

Nelíbí se mi, že značka křídou je dosti tlustá i když lze křídu nožíkem ostrouhat. Křídy jsem k značením používala mnoho let.

 

Další možnost je obyčejná tužka.

x3

Je tenká, značky jsou docela přesné. Velká nevýhoda je, že jí špatně odstraníme z látek. Pokud jsem značkovala tužkou, snažila jsem se dělat značky v místě, kde jsem stříhala. Vždy v rubové straně! Musím, ale přiznat, že tužka jako značkovač mi k srdci nepřirostla 🙂

Propisku jsem neměla odvahu použít nikdy. Znám pár švadlenek, které tu odvahu mají , no raději psaní propiskou po látkách ani nezkoušejte „o)

 

pero PILOT

x1

Až se školní docházkou mého syna jsem objevila ten zázrak 🙂 Školní pero PILOT. Je to pero, které mizí na bázi zahřívání. Dá se gumovat a také žehlit. Mnohé paní učitelky ho rády nemají, mizí i při kopírování sešitů. Ztratila se takto ne jedna písemka 🙂 Znám i maminku, která chtěla vylepšit vzhled sešitu svého syna a sešit přežehlila … nemusím tady doufám zdůrazňovat, že syna ztráta záznamů se sešitu nepotěšila 🙂

Pilot se mi stal dobrým společníkem při šití. Dělám s ním značky na rub i líc látek. Je tenký, přesný a přežehlením snadno mizí. Pozor na tmavých látkách zanechá bílou stopu. Musíte si na něj zvyknout a uvažovat o značení dopředu. Tak, aby jste si pečlivě nanesené značky v dalším kroku nevyžehlily-neodstranily.

Pero doporučuji švadlenkách i v eBooku Hravé šití polštářků. Při tvorbě aplikací se mi velmi osvědčilo.

Koupíte jej v každém papírnictví.

U mě PILOT určitě vyhrál.

Čím děláte značky vy?

Lektorka šití a online podnikatelka.

Zakladatelka Online školy šití. Autorka online kurzů a elektronických knih.

Ukážu vám tvořivý svět šití.

 

Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky