Ze studentky lektorka

Moje šicí začátky odstartovaly ve škole.

Měla jsem velké štěstí, protože jsem dostala úžasnou paní mistrovou, jak se říká „starou školu“. Byla velmi přísná, málo chválila, ale o to víc naučila.

Šicí základy jsem si vštípila díky drilu. Ještě, že šití byla láska na první steh, jinak bych tento styl výuky nezvládla.

Po škole jsem jeden rok šila zakázkové krejčovství v místnosti s velmi zkušenou krejčovou. Krejčovinu dělala celý život, byla dobrá a já jsem se od ní mohla hodně naučit.

Byla to milá a laskavá žena, bohužel, nebyla ochotná se se mnou rozdělit o své šicí zkušenosti. Nezazlívám jí to, i když mě to dodnes mrzí. Ona to nemyslela špatně a nebylo to nic osobního. Byla k tomuto přístupu vychována. Dříve a někdy i dnes, se postupy tají s obavou o konkurenci nebo z jiných důvodů.

Ta paní krejčová své umění nikomu nepředala a odešlo s ní. Do poslední chvíle doufala, že ho předá dceři, ale ta k šití vztah neměla.

Já jsem se šít naučila, letitou praxí jsem se zdokonalila a našla jsem si své vlastní vychytávky a zlepšováky. Jen mi to možná trvalo o něco déle.

 

Nové postupy jsem se učila většinou z knih a internetu.

Všechny postupy šití jsem zkoušela v praxi ve své šicí dílně. Upravovala jsem je a předělávala k obrazu svému. Některé postupy jsem si nechala a u jiných jsem zjistila, že určitě nejsou pro mě.

 

Ani nevím jak, nikdy jsem to neplánovala, ale ze studentky šití se stala lektorka.

Můj první student byla moje sestra. Učila jsem jí doma to, co jsem se sama naučila ve škole. Sestra je velmi šikovná a dnes šije opravdu dobře. Během let jsem naučila šít pár svých kamarádek.

Díky zájmu ve svém okolí, jsem začala pořádat kurzy šití. Na kurzech šití jsem se učila, jak učit šít vás, abyste to pochopily, bylo to jasné, zapamatovatelné a aby vás to bavilo.

Lekci, kterou jsem dostala a byla pro mě neskutečně přínosnou, mi daly kurzy šití s dětmi a s mou dcerou. Tady jsem se naučila opravdu hodně a to nejen o šití. Děti jsou velkými učiteli.

 

Když chce moje dcera výrobky na školní jarmark, ráda přiloží ruku k dílu.

Dnes jsem ta zkušená švadlena já.

Jenže moje hlava je nastavená jinak, nechci si schovávat svoje šití a tajit co jsem se během let naučila. Právě naopak, ráda bych lásku k šití předávala dál každé ženě, která se bude chtít naučit šít nebo zdokonalit v šití. Jsem přesvědčen o tom, že se můžu zdokonalovat v šití a učit se celý život. Je tolik nádherných zákoutí tohoto řemesla, že je stále se co učit.

 

Nepřeju si, aby šití odešlo do zapomnění, nebo aby se ztratily poctivé základy šití.

To by byla velká škoda.

Od roku 2015 se učím a zdokonaluju v předávání šití přes internet.

Vytvořila jsem spoustu návodů zdarma. Nejdříve to byly foto návody. Najdete je v mých eBoocích a na blogu.

Potom jsem začala postupy šití natáčet. Video návody najdete na webu onlineskolasiti.cz a to ve video návodech zdarmaonline kurzech.

V těchto dnech otvírám virtuální školní vrata jedinečnému online kurzu ŠKOLA ŠITÍ.

Zpracovala jsem v něm své vědomosti šicí i lektorské.

Tento online kurz startuje vždy hromadně, není možné do něj vstoupit celoročně.

Je osmitýdenní. Lekce se otvírají postupně. Od snadných projektů k náročnějším. Každý týden se vám otevřou tři lekce s konkrétními šicími projekty. Ty jsou poskládané tak, aby vás bavily. Budete se učit poctivé základy šití, aniž byste si toho všimly.

Během kurzu jsem vám k dispozici. Můžete se ptát a radit a to emailem nebo na facebooku.

Po 8 týdnech máte otevřený kurz napořád a můžete z něj čerpat kdykoliv.

 

Líbí se vám tyto řádky a máte z nich dobrý pocit. Je to to, co chcete?

Potom račte vstoupit, dokud je otevřeno >>>

 

Pokud se chcete naučit šít, šijte to, co vás baví a to co vám jde. Šijte toho hodně!

Pokud se budete nutit do šití projektu, který bude nad vaše momentální dovednosti, může vás nezdar odradit od šití napořád!

 

Video povídání na téma:

Jak se naučit  šít a jak se v šití zdokonalit.

 

Lektorka šití a online podnikatelka.

Zakladatelka Online školy šití. Autorka online kurzů a elektronických knih.

Ukážu vám tvořivý svět šití.

 

Je plný zajímavých projektů, do kterých ráda střihnete. Jejich šití vás bude inspirovat, motivovat a bavit! Naučíte se fígle a vychytávky, zrychlíte postup šití a kvalita zůstane. Získejte video návody a přesné postupy k exkluzivním šicím projektům, ty najdete jen v Šicím klubu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky