Žena v hedvábí

Materiál, o kterém se v tomto článku mnohé dozvíte je hedvábí. 

Mám ráda informace rovnou z praxe, proto jsem jako zdroj informací vybrala ženu, která se barvení a šití z hedvábí věnuje mnoho let. Zná jej velmi dobře a navíc si své zkušenosti nenechává pro sebe.

Mým hostem je odbornice na hedvábí:

Lada Věntusová

Nadšená tvůrkyně hedvábných kousků do vašich skříní. Dělá svět barevnější a obléká ženy do hedvábí. Dostala do vínku velký DAR. Má citlivý radar na vnímání barev. Do každého výrobku se otiskne kousíček tvůrce, kousek jeho duše. Tento originální otisk najdete v každém jejím výrobku.

Zakladatelka webu s nádherným názvem Žena v hedvábí.

 

Hedvábí

Je přírodní materiál živočišného původu. Řadí se mezi nejluxusnější materiály na světě.

Podle čínských legend došlo k objevu výroby a používání hedvábí před více než 4000 lety, když císař Chuang-ti požádal svou ženu, aby zjistila, kdo škodí moruším. Moruše je druh ovoce, jehož podlouhlé plody jsou podobné našim ostružinám, ale rostou na stromě.
Císařovna objevila bílé housenky, které snovaly zámotky. Omylem jeden zámotek upustila do horké vody (někde se píše do šálku čaje) a zjistila, že z něj může vytáhnout jemné vlákno a navinout ho na cívku. Technologie výroby hedvábí zůstala dalších 2 000 let čínským tajemstvím, až se postupně rozšířila i do okolních zemí.

Pro výrobu má největší význam bourec morušový, který jako jediný produkuje pravé hedvábí. Bourec morušový tvoří kolem sebe při zakuklování zámotek z hedvábných vláken. Samotné vlákno se získává rozvinutím zámotku – kokonu. Hedvábná vlákna z jednoho zámotku dosahují délky až 1 500 metrů. Na kokonu je ovšem celková délka vlákna kolem 4000 m, ale nejkvalitněšjí je vlákno ze střední části kokonu, poté, co se odvine vrchní, méně kvalitní část. Z té se pak dělá tzv. „buretové hedvábí“.

Rozvinutá vlákna z několika kokonů se poté utkají dohromady a tak vznikne jediné tzv. nekonečné hedvábné vlákno. Aby zámotek držel pohromadě, spojuje a obaluje bourec vlákna klihovitou hmotou sericinem. Hmota je na jemných vláknech ponechána po dobu zpracování jako jejich ochrana. Surové hedvábí má nažloutlou nebo nahnědlou barvu.

Proto se před šitím barví.

Informace jsem čerpala hezky pohodlně z eBooku od Lady 3+1 DŮVOD PROČ SI ZAMILOVAT HEDVÁBÍ aneb hedvábím ke kráse i ke zdraví.

Zaujal vás tento neobyčejný materiál?

Stáhněte si eBook a dozvíte se více >>>

Sukně a šátky jsou z dílny Lady Věntusové.

 

S Ladou jsme pro vás natočily krátký rozhovor.

Video spustíte kliknutím na obrázek.

S hedvábím vás pracovat nenaučím. Budeme si muset počkat na online kurz od Lady. Zato vám ráda předám své zkušenosti s materiálem, který je pro nás dostupnější a to je bavlna.

Informace načerpáte v praktickém online kurzu Škola šití.

 

 

 

Lektorka šití a online podnikatelka.

Zakladatelka Online školy šití. Autorka online kurzů a elektronických knih.

Ukážu vám tvořivý svět šití.

 

Máte chuť tvořit něco vlastními rukama, ale netušíte, jak začít, pak jste na správném místě.

Zvu vás do hravého online kurzu zdarma: ŠIJU PRO RADOST

Který vás naučí vytvářet malé projekty s lehkostí a jistotou, přinese radost do vašeho šicího světa. Postupy šití jsou zpracovány jako video návody. Máte možnost se zapojit do aktuální výměnné hry pro švadlenky - Swapu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky